Menu

O Nas

Szkoła języków obcych Pascal Connect jest na rynku już od 2008 roku, najpierw jako szkoła językowa PASCAL, a od 2014 roku, po połączeniu się ze szkołą języka angielskiego CONNECT, już jako PASCAL CONNECT. Szkoła obecnie posiada 5 oddziałów w Rybniku, Żorach, Wodzisławiu Śl, Raciborzu oraz Syrynii i jest jedną z najbardziej uczęszczanych szkół językowych w rejonie. Jak do tej pory posiadamy już kilka tysięcy absolwentów i tyle samo zadowolonych klientów. Prowadzimy kursy na wszystkich poziomach zaawansowania i dla wszystkich grup wiekowych, uczymy już od 3 roku życia. 

W oddziałach szkoły w Rybniku i Żorach uczymy języka angielskiego z użyciem opracowanej przez naszych lektorów-obcokrajowców CONNECT METHOD, kładącej szczególny nacisk na mówienie i która jest dostosowana do polskich słuchaczy.

W oddziałach tych zatrudniamy tylko nauczycieli z krajów anglojęzycznych, którzy mają różne akcenty z całego świata tak, aby studenci mieli jak najwięcej kontaktu z osobami mówiącymi swobodnie i naturalnie w nauczanym języku. Pracuje u nas 14 NATIVE SPEAKERÓW z krajów takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Irlandia, RPA i Trynidad. W Wodzisławiu Śląskim i Syrynii natomiast zajęcia są prowadzone przez polskich lektorów oraz w regularnych odstępach również przez native speakerów z Rybnika i Żor, co pozwala na zapoznanie się z różnymi akcentami i osłuchanie z żywym językiem.
W oddziałach szkoły w Wodzisławiu i Syrynii oferujemy również inne języki takie jak:

• angielski
• niemiecki
• czeski
• hiszpański
• rosyjski
• włoski
• francuski

Oprócz kursów standardowych przygotowujemy także do MATURY, EGZAMINU ÓSMOKLASISTY oraz egzaminów takich jak: IELTS, KET, PET, FCE, CAE, CPE, BEC, TOEFL. Posiadamy również statut CENTRUM EGZAMINÓW PRÓBNYCH ESOL. We wrześniu 2012 roku przeszliśmy pomyślnie weryfikację i zostaliśmy upoważnieni do organizowania oficjalnych egzaminów próbnych ESOL.
Jak do tej pory zorganizowaliśmy egzaminy takie jak PET, FCE, CAE, CPE oraz IELTS. Testy zostały przesłane do nas z Uniwersytetu Cambridge, a następnie, po egzaminie zostały natychmiast tam odesłane. Po ok. 2 tygodniach otrzymaliśmy rezultaty wraz z komentarzem jakże przydatnym z dalszej nauce języka. Chętnych do wzięcia udziału w egzaminach zapraszamy do zapisów w sekretariacie.
Specjalizujemy się również w uczeniu najmłodszych słuchaczy i to właśnie dla nich opracowaliśmy metodę nauczania LITTLE PASCAL oraz kurs składający się z 4 poziomów od Book A do Book D. W metodzie tej kładzie się nacisk na przyswajanie dźwięków i melodii języka mimowolnie, przy okazji innych aktywności. Zajęcia to tak naprawdę zabawa pod przewodnictwem lektora, który używa wyłącznie języka angielskiego. Dzieci angażują w naukę wszystkie zmysły – tańczą, śpiewają i gimnastykują się.
W szkole PASCAL CONNECT słuchacz posługuje się językiem obcym od pierwszej lekcji, wykonując ćwiczenia zbliżone do zadań jakie stawia przed nim życie. Poznaje nie tylko język, ale również zasady porozumiewania się z przedstawicielami innych narodowości i kultur. Nasi lektorzy trzymają się zasady, że w języku polskim rozmawiają tylko w sekretariacie, a po zamknięciu drzwi do sali posługują się językiem, który wykładają.
Szkoła stwarza warunki do korzystania na zajęciach z nowoczesnych technologii: podręczniki zaopatrzone są w płyty CD z materiałami multimedialnymi, sale posiadają nowoczesne wyposażenie co daje możliwość prowadzenia skutecznych zajęć dla słuchaczy.
Motywujemy do nauki. W wielu przypadkach powodem braku sukcesu jest zła motywacja do nauki lub jej brak. Początkowy entuzjazm do nauki języka często mija gdy pojawiają się pierwsze trudności i niepowodzenia. Najważniejsza jest w tym momencie wiara w siebie, wsparcie lektora i systematyczna praca, której wymaga się od naszych uczniów przeprowadzając regularnie powtórki materiału. Pozwala to uniknąć zaległości i braków spowodowanych chwilowymi kryzysami.

Zapraszamy Państwa serdecznie do naszych szkół!