Pascal - Szkoła językowa, Wodzisław, Mszana, Gorzyce, Chałupki


ANGLIA - Brighton 2016
Obóz językowy
Cena: 2 140 zł

Termin wyjazdu: 9-18 lipiec 2016 i 23 lipiec - 1 sierpień 2016

Zapraszamy Państwa na 10 dniowy letni wyjazd do Anglii połączony z nauką języka angielskiego.

  Cena wyjazdu zawiera
 • 12 lekcji języka angielskiego z rodowymi Anglikami z naciskiem na konwersację (małe grupy)
 • Zakwaterowanie w angielskich rodzinach ? 2 lub 3 osoby w rodzinie
 • Pełne wyżywienie ? 7 śniadań, lunchy i obiadokolacji
 • Przejazd autokarem + przeprawa promem + ubezpieczenie NNW i KL
 • Opieka wykwalifikowanych opiekunów oraz pilota
 • Zwiedzanie Brighton, Portsmouth, Winchester, Londyn oraz Canterbury
 • Dodatkowo płatne wejściówki do zabytków, dyskoteka, kręgle i basen (ok Ł70)

Program wyjazdu do Brighton

Dzień 1
10:00 wyjazd z Wodzisławia (parking naprzeciw Dworca PKS). Nocny przejazd przez Niemcy, Belgię, Holandię i Francję.

Dzień 2
06:00 - przeprawa promowa Calais ? Dover i przejazd do Canterbury, zwiedzanie miasta, ćwiczenia językowe, możliwość udziału w mszy św w Katedrze Kanterberyjskiej, zwiedzanie katedry oraz ruin zamku (dla chętnych zwiedzanie Muzeum Opowieści Kanterberyjskich)
18:00 ? przyjazd do Worthing, niedaleko Brighton, powitanie z rodzinami, wspólna obiadokolacja i wieczór w rodzinach, czas wolny na rozpakowania bagażu i odpoczynek.

Dzień 3
8:30 ? przejście na zajęcia lekcyjne
9:00 ? 10:30 ? Test kwalifikacyjny, podział na grupy wg poziomu zaawansowania
10:45 ? 12:15 - zajęcia ? 1,5h lekcyjne
12:30 ? spotkanie z opiekunami, zadanie i omówienie projektu do przeprowadzenia przez uczestników kursu w centrum miasta Worthing.
18:00 ?19:00 obiadokolacja w rodzinach
Wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek

Dzień 4
7:00 ? wyjazd do Londynu (lunch i obiad pakowany na drogę). Przyjazd pod Tower of London i Tower Bridge, wycieczka stateczkiem po Tamizie od Tower of London do Houses of Parliament, zwiedzanie London Eye, spacer szlakiem najsłynniejszych zabytków w Londynie: Houses of Parliament ? Big Ben, Westminster Abbey, 10 Downing Street, , lunch w St James?s Park, przejście pod Buckingham Palace, Piccadilly Circus i Trafalgar Square, zakupy w Covent Garden (czas na obiad), przejazd autokarem pod muzeum figur woskowych Madame Tussauds - zwiedzanie.
20:00 ? 21:00 powrót do Worthing.

Dzień 5
8:30 - przejście na zajęcia lekcyjne
9:00 ? 12:15 ? zajęcia językowe ? 4h lekcyjne
12:30 ? spotkanie z opiekunami, przejazd i wspólne zwiedzanie Brighton ? Royal Pavilion, Oceanarium, molo i plaża.
18:00 ? 19:00 powrót do Worthing, obiadokolacja w rodzinach.
Wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek

Dzień 6
9:00 ? wyjazd do Portsmouth (zwiedzanie miasta).
17:00 - powrót do Worthing
19:00 ? dyskoteka międzynarodowa (cena ok. Ł4)

Dzień 7
8:30 ? przejście na zajęcia lekcyjne.
9:00 ?12:15 zajęcia językowe ? 4h lekcyjne. Zakończenie kursu i wręczenie świadectw ukończenia oraz nagród dla najpilniejszych uczniów.
12:30 ? spotkanie z opiekunami ? przejście do parku, prezentacja projektów oraz wyników badań przeprowadzonych przez uczniów. Wręczenie nagród za najlepiej przygotowany projekt.
14:00 ? wyjście na kręgle (płatne indywidualnie ok. Ł4)
16:00 - wyjście na basen (płatny indywidualnie ok. Ł2,60)
18:00 ? 19:00 obiadokolacja w rodzinach.
Wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek

Dzień 8
9:00 ? wyjazd do Winchester
18:00 ? 19:00 obiadokolacja w rodzinach
Wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek.

Dzień 9
10:00 ? zbiórka na dworcu kolejowym
10:30 ? możliwość udziału we mszy św.
13:00 ? wyjazd do Polski
15:00 ? przeprawa promowa Dover ? Callais.

Dzień 10
9:00 ? przerwa na śniadanie (płatne indywidualnie)
14:00 ? powrót do Polski

Opis zwiedzanych miejsc

Canterbury
Miasto, będące siedzibą arcybiskupstwa; leży w hrabstwie Kent. Arcybiskupstwo w tym mieście jest centralnym dla Kościoła anglikańskiego.
W Canterbury znajdują się trzy obiekty sakralne wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO:
 • Katedra w Canterbury - zbudowana w okresie późnego gotyku w stylu perpendykularnym, która wznosi się na placu Henryka IV.
 • Najstarszy zachowany w Anglii kościół parafialny Św. Marcina założony przez Świętego Augustyna z Canterbury, który przybył do Anglii w roku 597.
 • Ruiny wczesnośredniowiecznego opactwa zbudowanego również przez Augustyna; zostało ono zniszczone w okresie reformacji w XVI w.

W czasach króla Henryka VIII z dynastii Tudorów, kiedy Anglia stawała się krajem protestanckim, za główne biskupstwo wyznaczono właśnie arcybiskupstwo w mieście Canterbury. Prymasem Anglii jest biskup Canterbury.Katedra w Canterbury - katedra w Canterbury w Wielkiej Brytanii, wpisana do księgi Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest siedzibą Arcybiskupa Canterbury, przewodniczącego Kościoła Anglikańskiego na Anglię i cały świat. Jej formalny tytuł to: Katedralny i Metropolitalny Kościół Chrystusa w Canterbury.

Winchester
Miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, ośrodek administracyjny hrabstwa Hampshire, nad rzeką Itchen, uchodzącą do cieśniny Solent. Około 40 tys. mieszkańców. Stolica Anglii do przełomu XII i XIII wieku. Winchester swymi korzeniami sięga do rzymskiego miasta Venta Belgarum, które powstało na kanwie oppidum z epoki żelaza. W Winchesterze znajduje się znana, jedna z większych na terenie Europy, wzniesiona w XI wieku katedra. Była ona świątynią zakonu benedyktynów, pozostała od czasu reformacji macierzystym kościołem Diecezji Winchesterskiej. W katedrze spoczywają dwaj królowie Danii i Anglii: Kanut Wielki z żoną królową Emmą i król Hardekanut[1]. W krypcie znajduje się rzeźba "Sound II" Antoniego Gormleya. Jest tu również kilka prac rzeźbiarza Piotra Eugeniusza Balla. Tu pochowana jest również Jane Austen, która na terenie miejscowości zmarła 18 lipca 1817 roku. Znajduje się tu również "The Close", teren przykościelny (jego część sięga XIII wieku), jak również ogród dziekana Garniera. Na terenie miasta znajduje się również zamek z XII wieku, z Wielką Salą przebudowaną w latach 1222 - 1235, która w dawnej formie istniej po dziś dzień. Na jednej z jej ścian wisi od 1463 roku Okrągły Stół Króla Artura, który de facto datowany jest na XIII wiek, przez co w rzeczywistości nie może być wiązany z owianym legendą Królem Arturem. Pierwotnie stół nie był pokryty żadnymi wzorami, jednak w 1522 roku został pomalowany dla króla Henryka VIII.

Brighton
Miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), położone w hrabstwie East Sussex, nad Kanałem La Manche. Miejscowość zaczęła rozkwitać, gdy książę regent, przyszły Jerzy IV Hanowerski, przybył do Brighton, aby tu odpoczywać. W 1815 roku polecił zbudować dla siebie pałac dokładnie w sercu miasta. Pod koniec XIX i na poczatku XX wieku zaczął się prawdziwy rozkwit Brighton jako letniej stolicy Anglii. Po dzień dzisiejszy jest to niezwykle popularny ośrodek wśród turystów (zarówno z Anglii jak i z innych krajów). Linia kolejowa łącząca Londyn z Brighton pozwala na odbycie chociażby jednodniowej wycieczki i spędzenie paru chwil na plaży.

Portsmouth
Miasto na południowym wybrzeżu Anglii w hrabstwie ceremonialnym Hampshire. Portsmouth znajduje się w odległości 103 km na południowy zachód od Londynu oraz 31 km na wschód od miasta Southampton. Portsmouth, niegdyś ważny port marynarki wojennej, jest wielką atrakcją dla miłośników historii morskiej Wielkiej Brytanii. Jednym z najciekawszych miejsc jest stara stocznia (Portsmouth Historic Dockyard), w której można obejrzeć kadłub ?Mary Rose? ? słynnego flagowego okrętu Henryka VIII, oraz liniowca ?Victory? ? na którego pokładzie zginął admirał Horatio Nelson. Port aktualnie pełni także funkcję bazy Królewskiej Marynarki Wojennej. Kolejnym wartym uwagi miejscem jest Charles Dickens Museum ? dom, w którym w 1812 r. urodził się pisarz Karol Dickens. W mieście znajduje się również Spinnaker Tower, która jest dumą architektoniczną miasta i odwiedza ją wielu turystów. Większość miasta Portsmouth leży na wyspie Portsea, przy połączeniu cieśniny Solent z Kanałem La Manche. Portsmouth jest rozwijającym się ekonomicznie miastem, znajduje sie tu wiele międzynarodowych firm, między innymi IBM, BAE Systems i EADS Astrium. W mieście znajduje się uniwersytet, oraz klub sportowy Portsmouth F.C.. Miasto oraz klub sportowy jest potocznie nazywane przez tubylców Pompey.

Londyn
Miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii. Położony nad Tamizą, jest drugim największym miastem Europy (po Moskwie, przed Paryżem), jest także jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta jak i aglomeracji. Liczba mieszkańców Londynu (w granicach tzw. Greater London) wynosi około 8,2 miliona (2006) na obszarze 1607 km?; cała zaś aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miastami (od Tonbridge na południowym wschodzie po Windsor na północnym zachodzie) liczy ok. 20 milionów ludzi (obszar tzw. megalopolis). Około 20% mieszkańców pochodzi z Azji, Afryki i Karaibów. Współczesny Londyn jest największym centrum finansowym świata (od roku 2006 przed Nowym Jorkiem). Trzydzieści procent światowego obrotu walutami, czterdzieści procent światowego obrotu Eurobondow itd. W Londynie usytuowanych jest kilkaset banków, największa giełda w Europie (trzecia na świecie), liczne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Londyn jest także ogromnym ośrodkiem medialnym. Miasto pełne zabytków i muzeów przyciąga rocznie około 30 milionów turystów.