Pascal - wodzisław śląski, lektorzy, gorzyce lektorzy angielskiego
Oto nasza kadra pedagogiczna

IZABELA PIĄTKOWSKA – LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Magister filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim. Swoją znajomość języka angielskiego poszerzyła znacznie podczas 2-letniego pobytu w Anglii gdzie w 2002 roku zdała egzamin CPE. Od 2003 roku pracuje czynnie jako nauczyciel języka angielskiego. Obecnie, od 7 lat, prowadzi klasy językowe w Gimnazjum nr 1 gdzie może się poszczycić wspaniałymi wynikami. Jej uczniowie są finalistami oraz laureatami konkursów przedmiotowych z języka angielskiego na szczeblu wojewódzkim. W 2007 roku założyła Szkołę Języków Obcych PASCAL. W czasie wakacji pracuje jako Senior Teacher w letniej Szkole językowej w Anglii Stafford House Study Holidays. Od 2010 roku jest również licencjonowanym pilotem wycieczek zagranicznych ze specjalnością Wielka Brytania i we współpracy z Biurem Podróży INDEX organizuje wyjazdy językowe do Brighton, które cieszą się ogromnym powodzeniem. W 2012 roku zdobyła także uprawnienia egzaminatora maturalnego ( poziom podstawowy, rozszerzony oraz dla klas dwujęzycznych). Prywatnie szczęśliwa mama i żona. Jej pasją są podróże, joga i dobra książka.


AGNIESZKA BEDRUNKA-IGNAC – LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Jest absolwentką filologii angielskiej oraz stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Opolskiego. Doświadczenie zawodowe zdobyła najpierw na Ukrainie, ucząc studentów lwowskiego uniwersytetu. Następnie pojechała do Turcji na roczny staż, aby uczyć angielskiego dzieci i młodzież. W wolnym czasie snuje plany na kolejne podróże (zarówno małe, jak i duże). Najbardziej lubi jeździć w góry. Uwielbia również dobre kino, trudne puzzle oraz literaturę, a w szczególności fantasy.

AGNIESZKA BOCHENEK – LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Magister anglistyki, doświadczona lektorka w nauczaniu dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W nauczaniu języka kładzie nacisk na komunikację i umiejętne posługiwanie się językiem w życiu codziennym. Lubi dzieci, rozmowy z nimi i wspólnie spędzony czas na nauce. Najważniejszy jest dla niej dobry kontakt ze słuchaczami i satysfakcja z ich postępów. W Szkole Języków Obcych PASCAL jest lektorem z najdłuższym - pięcioletnim stażem. Latem jeździ jako opiekun na obozy językowe z młodzieżą do Brighton.

GRZEGORZ FLORKOWSKI – LEKTOR JĘZYKA WŁOSKIEGO

Mówi, że Włochy to jego druga ojczyzna. Pięć lat pobytu i studiów w Rzymie sprawiły, że rozkochał się w kulturze i w kuchni włoskiej oraz oczywiście w języku włoskim, poznając również jego niuanse. Uważa, że nocny spacer po ulicach Roma antica to jedna z piękniejszych rzeczy, które mogą wydarzyć się w życiu człowieka. Nie mówiąc już o dobrej pizzy na Viale Trastevere czy o cappuccino w Caffe’ Greco niedaleko Piazza di Spagna.
Może się pochwalić bogatym doświadczeniem w nauczaniu języka włoskiego w szkołach językowych w różnych kategoriach wiekowych: w Katowicach – Lingua City, w Świętochłowicach – Slian, w Jastrzębiu-Zdroju – liceach i gimnazjach oraz w Wodzisławiu Śląskim na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jego grupa językowa trzy lata z rzędu zajmowała I miejsce w konkursie kolędowym.
Zainteresowania i pasje: literatura, kultura, kuchnia i muzyka Włoch... a w wolnych chwilach gitara i oczywiście włoskie piosenki.

KAROLINA KOŁATEK-KOZIELSKA – LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Magister kierunku Business English, jak również absolwentka filologii angielskiej nauczycielskiej oraz edukacji artystycznej. Prócz biegłej znajomości języka angielskiego, dobrze posługuje się również językiem hiszpańskim oraz niemieckim. Po godzinach pracy zajmuje się tłumaczeniami, co bezpośrednio nawiązuje do planowanego kierunku studiów podyplomowych. Z dumą może również pochwalić się dyplomami zdobytymi w licznych konkursach językowych (także na arenie ogólnopolskiej).
Prywatnie, często podróżuje – nie odpuści żadnej okazji zwiedzenia kolejnego zakątka świata oraz panujących tam zwyczajów. Uwielbia azjatycką kuchnię, dobry film oraz muzykę.

KATARZYNA PENKALA - LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Absolwentka filologii angielskiej nauczycielskiej a obecnie studentka studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Jej pasją od najmłodszych lat była biologia i język angielski jednak ostatecznie wygrało zamiłowanie do języka oraz nauczania. Już podczas studiów licencjackich pracowała z dziećmi i pomagała im doskonalić ich zdolności lingwistyczne dzięki czemu posiada dosyć spore doświadczenie w pracy z przedszkolakami jak i również z uczniami szkół podstawowych. Jest ciepłą, miłą i wesoła osobą, która uwielbia spędzać czas z dziećmi. Metody jakich używa podczas prowadzenia zajęć zawsze są dostosowane do wieku uczniów ale największy nacisk kładzie na komunikacje i wzajemne zrozumienie się. Największą satysfakcję sprawiają jej uśmiechnięte twarze dzieci podczas zajęć i ich postępy w nauce. Czas wolny spędza na wycieczkach rowerowych, malowaniu obrazów i czytając dobre książki.

MAŁGORZATA GRABIEC – LEKTOR JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Filologia Germańska. Oprócz biegłej znajomości języka niemieckiego posługuje się również językiem angielskim na poziomie średniozaawansowanym. Pracowała z dziećmi w rodzinie niemieckiej. Posiada doświadczenie w nauczaniu w różnych grupach wiekowych, na różnych poziomach zaawansowania oraz w przygotowywaniu do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych. W nauczaniu najważniejszy jest dla niej dobry kontakt ze słuchaczami  i satysfakcja z ich postępów. Jej pasją są taniec, muzyka oraz podróże, korzysta z każdej nadarzającej się okazji, żeby zwiedzić kolejny kawałek Polski.

AGNIESZKA SITKO - LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku filologia angielska: program nauczycielski z językiem niemieckim. Obecnie studentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Śląskim na kierunku filologia angielska: nauczycielska. W liceum uczęszczała do klasy dwujęzycznej i zdała maturę z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym. Lubi pracować z osobami w każdym wieku oraz na każdym poziomie zaawansowania i dzielić się z nimi swoją wiedzą. Jest wychowawcą kolonijnym oraz lektorem języka angielskiego na koloniach językowych.
W nauczaniu języka obcego korzysta z wielu metod, jednak szczególny nacisk kładzie na komunikację. To bardzo pogodna osoba, uwielbiająca się śmiać i dzielić się uśmiechem z innymi. Uwielbia sport, muzykę i zwierzęta.

ZUZANNA MAREK – LEKTOR JĘZYKA CZESKIEGO

Absolwentka Ostravské univerzity v Ostravě na kierunku Český jazyk a literatura, z pięcioletnim doświadczeniem w nauczaniu grup osób dorosłych, tłumacz i lektor języka czeskiego.
Jej pasją jest nauczanie. W swojej pracy wykorzystuje różne metody nauczania. Nacisk kładzie jednak przede wszystkim na konwersację. W nauczaniu ważny jest dla niej dobry kontakt ze słuchaczami i satysfakcja z ich postępów.
Prywatnie lubi tańczyć i śpiewać. W ostatnim czasie amatorka górskich wycieczek i motoryzacji.

ŻANETA WAŚKO-UJEJSKA – LEKTOR JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Magister pedagogiki i licencjonowany nauczyciel języka francuskiego, specjalizujący się w nauczaniu dorosłych, mający jednakże odbytą praktykę w nauczaniu uczniów szkół podstawowych i ponad gimnazjalnych. Doświadczenie językowe zdobyła podczas pobytu lingwistycznego we Francji. Tłumacz etnograficznych tekstów francusko-afrykańskich współpracujący z Muzeum Miejskim w Żorach.
W nauczaniu nacisk kładzie na dobry kontakt ze słuchaczami oraz komunikację.
Prywatnie mama małego Przemka, miłośniczka kotów i powieści kryminalnych.

DAMIAN WARCHAŁ – LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

Magister filologii angielskiej o specjalności nauczycielskiej Uniwersytetu Opolskiego. Od zakończenia studiów pracuje jako nauczyciel w szkole średniej oraz prowadzi kursy językowe dla dorosłych. Dodatkowo rozwija swoje umiejętności i poszerza swój warsztat zajmując się tłumaczeniami technicznymi.
Od wielu lat jest również egzaminatorem maturalnym z języka angielskiego, przez kilka lat pełnił funkcję weryfikatora podczas egzaminów maturalnych. Podczas zajęć kładzie główny nacisk na rozwijanie u uczniów i słuchaczy umiejętności komunikacji w języku angielskim.
Prywatnie lubi jazdę na rowerze i książki Eduarda Mendozy i Krzysztofa Vargi oraz polską muzykę rockową. Jest pasjonatem podróży i ze szczególnym upodobaniem wyjeżdża do Chorwacji, relaksując się ciszą Adriatyku na wyspie Hvar.

PAULINA KUBICA – LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Od wczesnego dzieciństwa chciała zostać nauczycielem. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Business English. Jest również absolwentką filologii angielskiej nauczycielskiej (specjalizacja terapia psychopedagogiczna). Od tamtej pory pracowała z uczniami w różnym wieku i w różnym stopniu zaawansowania w nauce języka. Najwięcej jednak z ludźmi młodymi oraz bardzo młodymi.
Od 2012 roku pracuje z dziećmi w Gminnym Przedszkolu w Mszanie. Praca z najmłodszymi to jej pasja.W trakcie zajęć zwraca też uwagę na rozwój wszystkich sprawności intelektualnych, fizycznych oraz manualnych swoich wychowanków, stosując różnorodne gry, zabawy i kolorowe pomoce naukowe zrobione często przez siebie.Uśmiech na twarzy dziecka, który pojawia się podczas wspólnych zabaw, na przywitanie oraz w podziękowaniu za wspólnie spędzony czas to dla niej najlepsza nagroda. Dla wychowanków ma dużo uśmiechu, cierpliwości, mnóstwo ciepła i energii. Czas wolnym spędza zwiedzając piękne miejsca w okolicy. Szczególnie lubi długie spacery i ciekawe książki.

JOLANTA SŁUPEK - LEKTOR JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Absolwentka filologii rosyjskiej od 2004 i angielskiej od 2010 roku. Pracuje w szkole zawodowej i technikum. Swoją przygodę językową rozpoczęła w przedszkolu oraz podczas wyjazdów zagranicznych. Podczas pobytu w Moskwie w 2002 roku poszerzyła swoje zdolności językowe i kulturowe.
Pasjonuje ją Nordic Walking oraz podróże do krajów słowiańskich. Kocha dobrą muzykę i film.

AGNIESZKA KURASZ - LEKTOR JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Ukończyła Kulturoznawstwo w 2006 oraz uzyskała tytuł magistra filologii hiszpańskiej w 2012 roku. Dodatkowo znajomość języka hiszpańskiego potwierdza dyplom DELE na poziomie C2. Pracuje czynnie jako nauczyciel języka hiszpańskiego w liceum oraz od 2010 roku w szkołach językowych. od 2006 roku posiada licencję pilota wycieczek a na swoim koncie ma niejeden wypad szkolny do Hiszpanii. Pasjonuje ją wykonywana praca nauczyciela, podróże do krajów hiszpańskojęzycznych, kultura i sztuka krajów Morza Śródziemnego oraz Ameryki Południowej. Prywatnie szczęśliwa mama i żona, uwielbia wspólne zabawy z dzieckiem, rodzinne wypady, dobre kino i muzykę.
Dodatkowo pasjonuje się zdrowym odżywianiem i ogrodnictwem.

AGATA FIJAK - LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Absolwentka specjalistycznego kursu języka angielskiego przygotowującego do egzaminów ESOL oraz studentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jej największą pasją jest język oraz kultura angielska. Swoje zdolności językowe w największym stopniu nabyła podczas dwuletniego pobytu w Anglii. Uwielbia spędzać czas z dziećmi i przekazywać im w formie zabawy zdobytą przez nią wiedzę. W przyszłości chce uczyć dzieci w przedszkolu. Języka angielskiego nauczyła się żyjąc i pracując w Anglii, dlatego w nauczaniu języka angielskiego kładzie nacisk na akcent i poprawną wymowę. Lubi podróżować, poznawać inne kultury i aktywnie spędzać czas, co wynika z jej charakteru.
Jest bardzo energiczną osobą, która chętnie podejmuje się nowych wyzwań.

MAGDALENA KACZYŃSKA - LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Absolwentka PWSZ w Raciborzu. Swoją pasję do języka angielskiego odkryła już w przedszkolu, rozwijała ją w kolejnych etapach edukacji. Była także słuchaczką w Szkole Języków Obcych Pascal. Magda to osoba pełna ciepła, nigdy nie opuszcza jej dobry humor. Jest nauczycielem wszechstronnym, całkowicie oddanym swojej pracy, a sukcesy językowe swoich słuchaczy traktuje jak swoje własne. Nauczanie dzieci w wieku przedszkolnym sprawia jej wiele radości. Dzieląc się swoją wiedzą, ma poczucie spełnienia i pewność, że wybrała właściwą drogę. Marzy jej się bycie tłumaczem literatury.
W wolnych chwilach uwielbia czytać książki, popijać caffe latte i podróżować w nasze polskie góry.

KATARZYNA GRABOLUS - LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Absolwentka studiów licencjackich angielsko-rosyjskich oraz magisterskich Uniwersytetu śląskiego o specjalności rosyjski w biznesie, miłośniczka tłumaczeń o ukończonym kursie angielskich tłumaczeń specjalistycznych- kocha uczyć dzieci! Zwolenniczka nauki poprzez zabawę oraz kładąca nacisk na komunikację, jest osobą o niezliczonej ilości pomysłów, szczególnie wśrod najmłodszych. Swoje nauczanie opiera na doświadczeniu i obserwacji. Prywatnie jest miłośniczką podróży, które rozwijają i szlifują jej warsztat językowy, miłośniczką zwierząt z chęcią niesienia im pomocy oraz pasjonatką muzyki o charakterze mocniejszego brzmienia.